Fotografia dziecięca w Pile – sesja Oskara

Całkiem niedawno w moim studiu fotografii dziecięcej odwiedził mnie Oskar. Młodziutki właściciel niesamowicie długich, ciemnych włosków i rzęs, których pozazdrościłaby niejedna mama, wyglądał wprost zjawiskowo.

fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 1fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 2fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 3fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 4fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 5fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 6fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 7fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 9fotografia dziecieca Pila Trzcianka Walcz 8

Oskar, który wraz z rodzicami odwiedził mnie w studiu w Pile był jednym z nielicznych noworodków, który trafił do mnie już po ukończeniu drugiego tygodnia życia. Nie mogłam wykonać sesji w pierwszych 14 dniach życia, jak to zwykle ma miejsce, więc umówiłyśmy się z mamą tego malucha na późniejszy termin. W dniu sesji Oskarek miał niecałe 3 tygodnie. Sesja przebiegała trochę trudniej niż w przypadku noworodków w wieku 5-14 dni, ponieważ dzieci starsze niż 2 tygodnie nie mają już takiego twardego snu i coraz częściej miewają kolki. Nie stanowiło to jednak wielkiego problemu dla mnie, a cała sesja przebiegła w tak miłej atmosferze, że mimo trudności wspominam ją naprawdę bardzo dobrze. Oskar to naprawdę uroczy maluch. Gdy już udało mu się zasnąć, pozwolił mi na zrobienie naprawdę wielu ciekawych ujęć.

Tak jak pisałam wcześniej, wiek dziecka w przypadku sesji noworodkowej ma duże znaczenie i raczej staram się wykonywać zdjęcia w pierwszych dwóch tygodniach. Jest wtedy naprawdę dużo łatwiej o głęboki sen, a co więcej, maluszek pamięta jeszcze wtedy ułożenie z brzuszka mamy, w którym znajdował się jeszcze całkiem niedawno. Wszystkie te czynniki sprzyjają dobremu przebiegowi sesji i wpływają na efekt końcowy w postaci zdjęć. Oczywiście robię wyjątki, jak w przypadku Oskara, ale jeżeli jest możliwość wykonania zdjęć w pierwszych 14 dniach, zdecydowanie polecam ten okres.

Gdy już maluszek zacznie rosnąć, warto ponownie odwiedzić fotografa i wykonać sesję niemowlęcą. Najlepiej zrobić to wtedy, gdy maluch już w miarę swobodnie siedzi. Oczywiście można wykonać sesję wcześniej, ale nie będzie ona aż tak kreatywna, bo leżące na pleckach dziecko, które w dodatku nie da się ułożyć dokładnie tak jak byśmy tego oczekiwali, jest trudno uchwycić w nietuzinkowych kadrach.