Pierwsza sesja urodzinowa Jasia

W moim studiu wraz z rodzicami zawitał Jasiu, który niedawno skończył roczek. Rodzice postanowili zrobić mu prezent w postaci sesji zdjęciowej z tortem. Na początku Jaś dość nieśmiało rozpoczął analizę składu upieczonego przez jego mamę tortu. Okazało się, że większą frajdę sprawia samo rozwalanie tortu niż jego konsumowanie.

sesje roczkowe, sesja urodzinowa 5sesje roczkowe, sesja urodzinowa 1sesje roczkowe, sesja urodzinowa 2sesje roczkowe, sesja urodzinowa 3sesje roczkowe, sesja urodzinowa 4

Sesja urodzinowa w takiej formie, jaka widnieje w mojej ofercie jest nietypowym, ale bardzo fajnym prezentem z okazji roczku. Wiele osób z tej okazji decyduje się kupić swojemu dziecku, chrześniakowi lub dziecku znajomym jakąś zabawkę, książeczkę czy ciuszek, który za pół roku przestanie być już używany i zostanie schowany do szafy. Nie oszukujmy się, każda mama zdaje sobie sprawę z tego, że szafy malutkich dzieci są pełne ciuszków, które w najlepszym wypadku zostały założone tylko raz. Kupowanie kolejnego body czy kolejnej koszulki to naprawdę kiepski pomysł. Warto w takiej chwili pomyśleć o bardziej kreatywnym prezencie, który pozostanie pamiątką z pierwszych urodzin na długie, długie lata.

Taka sesja nie jest wbrew pozorom łatwa dla fotografa. W przypadku niektórych maluchów tort potrafi zniknąć “ze stołu” w przeciągu kilkunastu minut, więc trzeba być naprawdę uważnym i czujnym, by ująć na zdjęciach wszystko w najmniejszych szczegółach. Bo przecież nie chcemy przegapić tych najlepszych min w trakcie konsumowania urodzinowego smakołyku. Satysfakcja z udanej sesji jest bardzo duża, a zadowolenie rodziców i małego modela świadczy o udanej współpracy.

Na sesję z tortem warto umówić się jeszcze przed pierwszymi urodzinami naszego szkraba. Gdy zaczyna on już powoli stawiać pierwsze kroki, to idealny moment na kontakt z fotografem. Dziecko, które jeszcze samodzielnie nie chodzi również może uczestniczyć w takiej sesji zdjęciowej. Mamy wówczas pewność, że nie ucieknie nam z planu zdjęciowego, ewentualnie na czworaka.