Sesja ciążowa Kasi i Piotra

W piękne majowe popołudnie odwiedziła mnie wraz ze swoim mężem Kasia, a następnie w trójkę udaliśmy się w plener. Przepiękna majowa pogoda pozwoliła nam na wykonanie romantycznej sesji brzuszkowej, w otoczeniu zieleni i kwiatów. Zapraszam do obejrzenia galerii.

sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 1sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 2sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 3sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 4sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 5sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 6sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 7sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 8sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 9sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 10sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 11sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 12sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 13sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 14sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 15sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 16sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 17sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 18sesja ciążowa brzuszkowa zdjęcia ciążowe 19

Okres ciąży to dla każdej przyszłej mamy czas ogromnych zmian, ale również dziewięć cudownych miesięcy noszenia pod sercem małego cudu. Większość ciężarnych kobiet planuje wykonanie pamiątkowej sesji ciążowej, aby uwiecznić na zdjęciach czas gdy dziecko było jeszcze w brzuszku. Bardzo często jednak zdarza się, że nie wiedzą one kiedy jest najlepszy czas, aby umówić się na taką sesję.

Z mojego doświadczenia wiem, że najlepiej jest umówić się na zdjęcia ciążowe jak najwcześniej, po to aby po pierwsze móc jak najlepiej dopasować termin sesji oraz móc w razie czego sesję trochę przesunąć, na przykład wtedy gdy przyszła mama miałaby akurat słabszy okres i potrzebowałaby więcej odpoczynku.

Przyszłe mamusie zapraszam do siebie na sesje ciążowe około 7-8 miesiąca, gdy brzuszek jest już u większości widoczny. Po drugie, w tym okresie kobiety ciężarne zwykle czują się jeszcze dobrze i są aktywne, co ułatwia im pozowanie przed obiektywem.

Nie polecam wykonywania sesji ciążowych w 9 miesiącu, ponieważ wtedy większość mam czuje się ociężała i nieatrakcyjna, a dodatkowo w organizmie kobiety magazynuje się woda, co objawia się opuchnięciem nie tylko stóp czy rąk, ale również buzi.

Oczywiście jeśli przyszła mama zgłosi się do mnie pod koniec ciąży z decyzją, że jest chętna na taką sesję, to bez problemu ją wykonamy, jednak nie ma co czekać na ostatnią chwilę ze zdjęciami ciążowymi, gdyż maluszek może nas zaskoczyć i pojawić się na świecie prędzej niż w przewidywanym terminie.

Sesja ciążowa to znakomita pamiątka na całe życie dla przyszłych rodziców, a także dla dziecka. Uwiecznienie na zdjęciach nie tylko brzuszka, ale również uchwycenie radości i miłości pomiędzy mamą i tatą jest moim zdaniem bardzo ważne w sesji ciążowej. Nie ma nic piękniejszego jak dwoje kochających się ludzi, którzy z niecierpliwością wyczekują swojego maleństwa. Dlatego też zawsze namawiam, aby w sesji brał udział również przyszły tata.

Zdjęcia ciążowe wykonuję zarówno w plenerze jak w studio, choć przyznam szczerze, że sesje w otoczeniu przyrody są moimi ulubionymi, niezależnie od pory roku! Mam również wrażenie, że rodzicom jest wtedy łatwiej pozować, a przede wszystkim czują się bardziej odprężeni i dzięki temu jestem w stanie uzyskać więcej spontanicznych ujęć.

Jeżeli jesteś przyszłą mamą i interesuje Cię sesja ciążowa, zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego.