Sesja ciążowa Patrycji

Jakiś czas temu wprowadziłam do swojej oferty fotograficznej sesje ciążowe. Pierwszą osobą, która odwiedziła mnie w sierpniu była Patrycja wraz ze swoim mężem. Późne sierpniowe popołudnie, mimo nieznośnej, wysokiej temperatury było idealne do fotografowania z powodu pięknego słońca. W upale, z zestawem ciążowych kreacji ruszyliśmy na podbój pobliskich pól i lasów, czego efekty można obejrzeć poniżej.

sesja ciążowa Piła i Trzcianka 1sesja ciążowa Piła i Trzcianka 2sesja ciążowa Piła i Trzcianka 3sesja ciążowa Piła i Trzcianka 4

Sesję ciążową najlepiej wykonać w 7-8 miesiącu ciąży, gdy brzuszek jest już dobrze widoczny, a mama czuje się jeszcze na siłach, by pozować przed obiektywem. Nie jest to jednak wymogiem, bo zdjęcia możemy wykonać wcześniej. Oczywiście wszystko zależy od mamy, jeżeli uzna ona, że na dalszym etapie ciąży może mieć problem z pozowaniem, albo po prostu stwierdzi, że brzuszek jest już wystarczająco kształtny, by dało się go uwiecznić na fotografiach, nie ma wówczas problemu z wcześniejszym umówieniem się na popołudnie w plenerze czy studiu. Sesja może odbyć się w plenerze, co w przypadku dobrej pogody jest pomysłem najlepszym. Może również zostać wykonana w studiu, także w formie dodatku do sesji plenerowej. Do każdej sesji przygotowuję zestawy kreacji ciążowych, więc nosząca pod sercem dziecko modelka nie musi się przejmować ubraniami czy ozdobami.

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą partnera, nie tylko z tego względu, że można wykonać wówczas kilka ujęć wspólnych, ale również dlatego, że będzie on nieocenionym pomocnikiem przy okazji kilku specjalnych ujęć, które wymagają dodatkowej pary rąk do pomocy. Co więcej, przyszła mama jest w obecności swojego partnera z reguły bardziej spokojna i łatwiej jest się jej odprężyć przed obiektywem, w efekcie czego otrzymujemy bardziej naturalne zdjęcia.