Sesja dziecięca malutkiej Ani z Piły

Drobniutka Ania była kolejnym malutkim skarbem, który odwiedził mnie wraz z rodzicami w moim studiu fotografii dziecięcej w Pile. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej sesji.

Sesja dziecięca w Pile 1Sesja dziecięca w Pile 2Sesja dziecięca w Pile 3Sesja dziecięca w Pile 4Sesja dziecięca w Pile 5Sesja dziecięca w Pile 6Sesja dziecięca w Pile 7

Sesja dziecięca może być wykonywana praktycznie w każdym wieku naszej pociechy, jednak istnieje kilka okresów, w których fotograf może sobie pozwolić na nieco więcej kreatywności.

Noworodki fotografuje się do 14 dnia życia, więc z umówieniem się na tego typu sesje nie można długo zwlekać. Najlepiej umówić się jeszcze przed porodem, dzięki czemu nie powinno być problemu z wolnym terminem. Dlaczego akurat 2 tygodnie? Przez ten okres noworodki bardzo dużo śpią, rzadko się wybudzają, a jeżeli to robią, to wyłącznie na karmienie. Maluszki pamiętają jeszcze wówczas ułożenie z brzuchu mamy, dzięki czemu układanie ich w różne pozycje jest całkowicie bezpieczne i co więcej, jest dla nich bardzo komfortowe. Na wielu zdjęciach noworodki są zawinięte w różnego rodzaju kokony. Jest to dla nich bardzo komfortowe, czują się w takiej pozycji bezpieczne i w większości przypadków zasypiają bez problemu.

Niemowlaki można fotografować praktycznie cały czas, ale najlepszym okresem jest 5-6 miesiąc życia, kiedy nasz maluch potrafi już samodzielnie siedzieć i utrzymać tę pozycję. Oczywiście miesięczne czy dwumiesięczne szkraby również wychodzą na zdjęciach pięknie, ale możliwości fotografa w przypadku takich bobasów są niestety ograniczone. Dziecko niestety nie da się ułożyć, bo najprawdopodobniej w czasie sesji nie będzie spało, a w dodatku potrafi leżeć tylko na plecach, więc bardzo trudno o kreatywne i różnorodne ujęcia. Wszystkim mamom polecam z tego powodu sesję maluchów siedzących. Jeżeli oczywiście jakaś mama bardzo pragnie zdjęć swojego miesięcznego malucha – nie ma problemu, wykonam takie zdjęcia z ogromną przyjemnością.

Kolejny świetny okres do zrobienia pamiątki w postaci sesji zdjęciowej to pierwsze urodziny naszego dziecka. Sesja dziecięca w przypadku urodzin może mieć rozmaite formy. Jedną z najciekawszych, najbardziej zapadających w pamięć rodzicom, a przede wszystkim najbardziej radosną i kreatywną jest tak zwane “cake smash”, czyli po polsku po prostu rozwalanie tortu. Ubieramy malucha w specjalnie przygotowany przeze mnie strój, sadzamy go w otoczeniu balonów, pomponów i innych ozdób, a przed nim stawiamy mini-tort, przygotowany specjalnie dla niego. Nie trudno sobie wyobrazić co się wówczas dzieje i jak fantastyczne ujęcia powstają w takiej chwili. Oprócz sesji z tortem można wykonać również standardowe zdjęcia z rekwizytami lub sesję w plenerze. Możliwości jest dużo, a kreatywność fotografa jest nieograniczona.