Sesja na roczek Olimpii

Sesja na roczek to świetny pomysł na celebrację pierwszych urodzin naszego malucha. Jest to fantastyczna zabawa dla dziecka i dla jego rodziców, a co najważniejsze, piękna pamiątka na lata. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z pierwszych urodzin małej Olimpii.

sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 1sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 2sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 3sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 4sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 5sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 6sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 7sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 8sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 9sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 10sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 11sesja na roczek z okazji pierwszych urodzin 12

Malutka Olimpia odwiedziła mnie w studiu wraz z rodzicami pod koniec listopada. Już na początku widać było, że nie będzie najmniejszego problemu ze zjedzeniem urodzinowego tortu, a solenizantka wprost nie mogła się tego doczekać. W efekcie zrobiłam wiele bardzo fajnych ujęć w pełni szczęśliwego malucha.

Skąd w ogóle pomysł na sesję roczkową z tortem? Sesja na roczek jest to może niecodzienny sposób na upamiętnienie pierwszych urodzin malucha, ale sam w sobie stanowi niesamowicie barwną pamiątkę. Przeglądając nasze rodzinne albumy z pewnością trafimy na zdjęcia dzieciaków, które podczas swoich pierwszych urodzin wybierały między książką (z innej wersji różańcem), kieliszkiem a pieniędzmi. Swego czasu była to nieodzowna tradycja dla każdego kończącego pierwsze urodziny dziecka. Teraz wiele osób rezygnuje z tej tradycji, a szkoda, bo sama w sobie jest bardzo fajna. Moim zdaniem sesja z tortem jest również ciekawym pomysłem, z którego warto uczynić swojego rodzaju tradycję.

Warto wszystkie zdjęcia zachowywać w formie drukowanej, a nie tylko cyfrowej. Zdjęcia na komputerze stosunkowo łatwo utracić w przypadku jakiejś awarii, a forma analogowa, czyli wydruk na papierze fotograficznym, jeżeli tylko dobrze o niego zadbamy, może przetrwać wiele pokoleń. Gwarantuję, że gdy po latach będziesz przeglądać zdjęcia w rodzinnym albumie, a wśród nich znajdzie się zdjęcie Twojego ukochanego bobasa umazanego w torcie, uśmiech na Twojej twarzy będzie gościł do końca dnia.

Jak przebiega taka sesja urodzinowa i kiedy najlepiej się na nią umówić? Zdecydowanie polecam wcześniejszy kontakt, gdyż każdy maluch rozwija się inaczej, niektóre zaczynają stawiać pierwsze kroki jeszcze przed pierwszymi urodzinami, w wieku 10 miesięcy, a niektóre zaczynają dreptać o własnych siłach dużo później, a im dziecko lepiej chodzi, tym trudniej przebiega taka sesja. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać ją np. miesiąc przed datą pierwszych urodzin.

W czasie sesji przygotowany wcześniej tort jest stawiany przed małym solenizantem lub małą solenizantką. W otoczeniu pięknych urodzinowych ozdób zaczyna się degustacja, która niejednokrotnie przemienia się w prawdziwą słodką zabawę w rozwalanie ciasta. Jest to bardzo fajne przeżycie dla rodziców, których maluch jest uchwycony w momentach zupełnie naturalnych, bez wymuszonych uśmiechów czy pozowania do obiektywu. Te naturalne reakcje dzieci na tort i na jego smak powodują, że sesje z okazji roczku są właśnie tak fajne.

Więcej informacji na temat sesji na roczek można znaleźć tutaj.