Sesja roczkowa malutkiej Mai

Rok temu miałam okazję fotografować Maję kilka dni po urodzeniu. Jej mama zjawiła się u mnie w studiu rok później wraz ze swoją córeczką, aby wykonać sesję roczkową z tortem. Zarapszam do obejrzenia zdjęć z Mają w roli głównej.

sesja roczkowa fotografia urodzinowa 1sesja roczkowa fotografia urodzinowa 2sesja roczkowa fotografia urodzinowa 3sesja roczkowa fotografia urodzinowa 4sesja roczkowa fotografia urodzinowa 5sesja roczkowa fotografia urodzinowa 6sesja roczkowa fotografia urodzinowa 7sesja roczkowa fotografia urodzinowa 8sesja roczkowa fotografia urodzinowa 9sesja roczkowa fotografia urodzinowa 10

Sesja z Mają była o tyle nietypowa, że ta malutka solenizantka nie bardzo chciała na początku brudzić sobie rączki tortem. No bo kto to widział jeść tort rękami, prawda? Mimo, że kończyła 12 miesięcy, już była nauczona, że je się sztućcami, a nie palcami. Pomogło przyniesienie dwóch łyżeczek, którymi bohaterka dnia od razu rozpoczęła pałaszowanie tortu.

Skąd w ogóle pomysł, aby sesja roczkowa odbywała się w towarzystwie tortu, tych wszystkich ozdób? Pierwsze urodziny dziecka to dla każdego rodzica ogromne wydarzenie. Zdmuchnięcie pierwszej świeczki, pierwszy urodzinowy tort, to są rzeczy, o których się pamięta. Taka sesja ma właśnie na celu utrwalić te wspomnienia na fotografiach. Zdjęcia wklejone w album będą nam za kilka lat przypominały o pierwszych urodzinach naszej pociechy i jej zabawie z urodzinowym torcikiem. Sesja z tortem ma to do siebie, że na niej nic nie jest pozowane, udawane, ustawiane. Owszem, dziecko jest sadzane przed tortem, ale to, co dzieje się dalej, zależy już wyłącznie od bohatera lub bohaterki zdjęć. Jest tutaj wiele spontaniczności, jest uśmiech, czasem są łzy, aby za 10 sekund znowu był uśmiech. Przepełnione emocjami kilka chwil, które warto uwiecznić na zdjęciach.

Kiedy najlepiej zgłosić się do mnie i zapytać rezerwację takiej sesji? Zawsze proponuję rodzicom, by zgłaszali się trochę wcześniej, przed urodzinami swojej pociechy. Jeżeli dziecko jeszcze nie chodzi, albo chodzi jeszcze z dużą pomocą, to dobry moment na wykonanie takiej sesji, bo istnieje wtedy mniejsza szansa, że maluch ucieknie nam szybko z planu zdjęciowego. Oczywiście z chodzącymi dziećmi też można sobie poradzić, ale naturalnie jest wtedy troszeczkę trudniej.

Przygotowaniem całej aranżacji zajmuję się osobiście, mama może jedynie upiec samodzielnie tort lub zamówić go w cukierni. Zamówieniem tortu mogę zająć się osobiście, jeżeli mama nie chce lub nie ma czasu się tym zająć. Tort powinien być raczej niewielki, a najlepiej, gdy jest obfity w bitą śmietanę, bo ta najlepiej wychodzi na zdjęciach z oczywistych powodów – najlepiej się ją rozwala.

Sesja roczkowa to również ciekawy pomysł na prezent dla najbliższych. Niejedna mama i tata bardzo ucieszą się z takiego prezentu. Osoby zainteresowane zakupem sesji w prezencie zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.