Sesja rodzinna

Fotografia to najpowszechniejszy, ale też najtrwalszy sposób, aby zachować wspomnienia i móc wracać do nich w dowolnej chwili, przeglądając rodzinny album. Wiele jest takich chwil w naszym życiu, które warto uwiecznić na fotografii. Zapraszam na sesje rodzinne wszystkich, którzy chcą w ten wyjątkowy sposób uwiecznić siebie i swoich najbliższych.

Dlaczego warto wykonać sesję rodzinną?

Zdjęcia najnowszymi smartfonami robimy praktycznie cały czas, ale jak często do nich wracamy? Jak często je drukujemy, wklejamy do albumu? Jak często wieszamy je na ścianie jako pamiątkę, na którą będziemy spoglądać każdego dnia? Wiele osób odpowie na te pytania: rzadko, bardzo rzadko, nigdy. Dawniej służyły nam aparaty z kliszą, które zabieraliśmy ze sobą praktycznie wszędzie – na imprezy rodzinne, na wakacje. Teraz to samo robimy ze swoimi telefonami, ale do zdjęć zrobionych za pomocą wbudowanych aparatów praktycznie nie wracamy.

Warto więc pomyśleć o prawdziwej pamiątce, którą będzie można wkleić do albumu lub w ogóle założyć go przy takiej okazji, bo nie da się ukryć, że praktyka prowadzenia rodzinnych albumów jest coraz rzadsza. Zdjęcia z takiej sesji rodzinnej mogą z powodzeniem ozdabiać ściany naszego mieszkania, zarówno w postaci dużego wydruku jak i fotoobrazu na płótnie.

Jak przygotować się do sesji rodzinnej?

Przede wszystkim warto skonsultować się ze mną w kwestii ubioru na sesję. Wszystko zależy również od tego, czy rodzinna sesja zdjęciowa będzie wykonywana w studiu czy w plenerze. Sesje rodzinne charakteryzują się dość sporą dowolnością, więc oczywiście nie jest tak, że narzucam konkretny styl ubioru. Najważniejsza jest przede wszystkim spójność.

Jeżeli interesuje Cię sesja rodzinna w studio, warto wówczas ubrać się w stonowane kolory, najlepiej białe, kremowe. U Panów mile widziana jest biała koszula lub koszulka, koniecznie bez żadnych napisów czy świecących elementów, które na zdjęciach będą rozpraszać uwagę i psuć efekt. Dobrym pomysłem jest wzięcie kilku zestawów na przebranie. Można je wówczas bez problemu zmieniać w trakcie sesji. Panie mogą ze sobą zabrać białą sukienkę, jak również i białą koszulę. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia znajdujące się powyżej, aby zobaczyć przykładowy, preferowany przeze mnie ubiór na sesję rodzinną.

Jeżeli interesuje Cię sesja rodzinna w plenerze, warto ubrać całą rodzinkę w podobnym stylu, np. wszyscy w tym samym kolorze jeansu wraz z białymi lub kraciastymi koszulami. Oczywiście dużo zależy od pory roku. Jesienna sesja rodzinna będzie wymagała nieco innego podejścia do ubioru i kolorystyki niż np. sesja wykonywana w maju czy czerwcu. Tego typu szczegóły ustalamy przed samą sesją.

Sesja rodzinna z niemowlakiem

Jeżeli nie udało Ci się z różnych powodów umówić na sesję noworodkową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać sesję rodzinną z niemowlakiem. Tego typu sesje rodzinne utrzymane są w podobnej konwencji co naturalne sesje noworodkowe, czyli dominuje na nich biel, dodatków jest bardzo mało, a najważniejsi jesteście Wy.

W przypadku sesji rodzinnych nie ma praktycznie ograniczenia wiekowego dla dziecka. Oczywiście dziecko samodzielnie siedzące będzie lepiej się prezentować na zdjęciach, ale z bobasem, który dopiero zaczął podnosić samodzielnie główkę również można zrobić wspaniałe fotografie.