Sesja w ciąży – Ewa

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z sesji ciążowej, którą miałam przyjemność wykonywać w listopadzie. O dziwo, pogoda jak na listopad zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i było całkiem przyjemnie, słonecznie i można by rzec, jeszcze jesiennie.

sesja w ciąży sesje brzuszkowe 1sesja w ciąży sesje brzuszkowe 2sesja w ciąży sesje brzuszkowe 3sesja w ciąży sesje brzuszkowe 4sesja w ciąży sesje brzuszkowe 5sesja w ciąży sesje brzuszkowe 6

Choć większość liści – jak to w połowie listopada bywa – opadło już na ziemię, a na drzewach zostały pojedyncze niedobitki, dobra pogoda podczas tego popołudnia pomogła mi w uzyskaniu jesiennego, ciepłego klimatu na zdjęciach. Rzadko zdarza się w środku listopada taki dzień. Przyszła mama i ja – jako fotograf – miałyśmy sporo szczęścia i udało nam się tę sesję zrealizować w świetnych warunkach.

Wiele przyszłych mam kontaktuje się ze mną i pyta o sesje brzuszkowe, często nie wiedząc kiedy jest dobra pora, by taką sesję zarezerwować. Odpowiem prosto – jak najwcześniej. Przede wszystkim pozwala to na zaplanowanie sesji w dowolnym, pasującym przyszłej mamie terminie, zamiast stresować się pod koniec ciąży i kombinować z dopasowaniem terminów. Sesję ciążową najlepiej wykonać w 7-8 miesiącu ciąży, gdy brzuszek jest już dobrze widoczny, a mama ma jeszcze siły na pozowanie przed obiektywem aparatu i swobodne poruszanie się. Oczywiście sesja może zostać wykonana wcześniej, jeżeli przyszła mamusia sobie tego życzy i jeżeli uzna, że brzuszek jest już wystarczająco widoczny.

Alternatywą ciążowych sesji plenerowych są sesje studyjne, które wykonuję w zaciszu mojego studia. Można je wykonać w dowolnym momencie ciąży, a także w przypadku tych mam, dla których plenerowa sesja w ciąży z różnych powodów to zbyt duże wyzwanie. Choć wysiłek fizyczny podczas sesji nie jest duży, to w ciąży zmęczyć potrafi nawet zwykłe przemieszczanie się. W studiu jest trochę łatwiej, można w każdej chwili usiąść na kanapę i odpocząć czy nawet położyć się na niej.

Zdjęcia w ciąży są naprawdę niezastąpioną pamiątką, a w wklejone do albumu przywołują później – mimo trudów ciąży – same miłe wspomnienia. Zachęcam wszystkie przyszłe i obecne mamy do zakładania albumów w formie tradycyjnej, bo zdjęcia na komputerze oglądamy rzadko, a album bierzemy do ręki częściej. Łatwo go również pokazać rodzinie i znajomym.

Więcej o sesjach ciążowych można przeczytać pod tym odnośnikiem. Zapraszam wszystkie przyszłe mamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością odpowiem na Wasze pytanie, rozwieję wszelkie wątpliwości. Z chęcią również zaproszę do studia na niezobowiązującą rozmowę na temat sesji.