Zdjęcia z sesji noworodkowej malutkiego Mateuszka

Mateuszek odwiedził mnie w grudniu wraz z rodzicami w moim studiu. Sesja noworodkowa tego malucha zaowocowała wieloma wspaniałymi ujęciami, które w formie wydrukowanych zdjęć już dziś stanowią niesamowicie ważną pamiątkę dla jego rodziców.

sesja noworodkowa fotografia noworodków 1sesja noworodkowa fotografia noworodków 2sesja noworodkowa fotografia noworodków 3sesja noworodkowa fotografia noworodków 4sesja noworodkowa fotografia noworodków 5sesja noworodkowa fotografia noworodków 6sesja noworodkowa fotografia noworodków 7sesja noworodkowa fotografia noworodków 8sesja noworodkowa fotografia noworodków 9sesja noworodkowa fotografia noworodków 10sesja noworodkowa fotografia noworodków 11sesja noworodkowa fotografia noworodków 12

Fotografia noworodków jest coraz popularniejsza w Polsce. Młode mamy coraz częściej decydują się na uwiecznienie ich nowo narodzonych pociech na zdjęciach. Jest to faktycznie bardzo wyjątkowa pamiątka, jedyna w swoim rodzaju.

Na sesję noworodkową należy umówić się jeszcze przed porodem, najlepiej z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu przyszła mama nie musi myśleć o zaplanowanej sesji, podczas gdy jej głowę zaprząta wiele innych spraw. Rezerwacja z wyprzedzeniem daje gwarancję wolnego terminu, bez względu na to, czy maluszek urodzi się wcześniej niż później od wyznaczonej daty porodu. Nie umawiam się z mamusiami na konkretny dzień, dopóki maleństwo nie pojawi się na świecie. Gdy już maluszek się urodzi i wyjdzie z mamą ze szpitala, wtedy ustalamy wspólnie dogodną datę sesji, jednak nie później niż 14 dni od dnia narodzin.

Dlaczego te 14 jest tak ważne przy sesjach noworodkowych? W tym okresie dzieci pamiętają jeszcze swoje ułożenie z brzuszka, dzięki czemu bez problemu można je układać w pozycje widoczne na zdjęciach, które co więcej, stanowią dla nich pozycje bardzo komfortowe, bo w podobny sposób leżały w brzuszku mamy. W tym okresie sen maluszków jest jeszcze dość twardy, nie wybudzają się przeważnie z innego powodu niż na karmienie. W trzecim tygodniu życia dzieci zaczynają miewać kolki i inne dolegliwości związane z rozwojem układu pokarmowego, a są to sprawy, które często uniemożliwiają wykonanie sesji. Oprócz tego często pojawiają się zmiany skórne, trądzik, który także nie sprzyja dobrym zdjęciom. Dlatego jeżeli jesteś przyszłą mamą, pamiętaj proszę, by na sesję umówić się wcześniej. Dzięki temu dopasujemy wspólnie datę sesji w taki sposób, aby była idealna dla nas obydwu.

Sesja odbywa się w bardzo spokojnej atmosferze, powoli i bez pośpiechu, bo to mały model lub też modelka dyktuje warunki i tempo jej przebiegu. Ważne jest, aby rodzice przed taką sesję nie byli zestresowani czy zdenerwowani, gdyż ich stres i nerwowa atmosfera często udziela się dziecku. Gdy fotografuję najmłodszych, zapewniam, że są one w bardzo dobrych rękach. Moje doświadczenie w pracy z noworodkami jest bardzo duże, dzięki czemu na sesji zapewniam maluchom sto procent bezpieczeństwa i komfortu. Podczas fotografowania noworodków najważniejsze są nie najbardziej nietypowe ujęcia i kadry, a bezpieczeństwo i komfort maluszka. Temperatura panująca w studiu podczas sesji jest nieco wyższa, co pozwala na fotografowanie noworodków bez obawy o ich temperaturę ciała.

Sesja noworodkowa może być również ciekawym prezentem dla przyszłej mamy, ale wiem z doświadczenia, że nie powinien to być prezent-niespodzianka, gdyż nie każda mama jest gotowa na taką sesję i nie każda mama wie jak taka sesja przebiega. Niewiedza jest często powodem niechęci, a uświadomienie przyszłej mamy, chociażby przez pokazanie jej mojej strony i opisu jak przebiega sesja noworodkowa bardzo często owocuje zmianą nastawienia.

Zdjęcia z sesji noworodkowej warto trzymać wydrukowane i wklejone do rodzinnego albumu. Wyrobi to u nas nawyk drukowania wszystkich kolejnych zdjęć naszego szkraba, a nie tylko zapisywania ich na dysku komputera, gdzie z biegiem czasu będziemy zaglądać coraz rzadziej albo wcale.