Fotografia dziecięca w Trzciance – malutka Emilka

Emilka w dniu sesji miała 14 dni – jest to ostatni moment na wykonanie zdjęć noworodka, dlatego warto pamiętać, że pierwsze dwa tygodnie życia Maluszka to najlepszy czas do wykonania tego typu sesji.

Fotografia noworodkowa Trzcianka 1Fotografia noworodkowa Trzcianka 2Fotografia noworodkowa Trzcianka 3Fotografia noworodkowa Trzcianka 4

Fotografię dziecięcą możemy podzielić na: noworodkową, niemowlęcą i fotografię starszych dzieci. Każdy z tych typów fotografii wymaga innego przygotowania się do sesji, bo zupełnie inaczej wygląda współpraca fotografa z noworodkiem, a współpraca fotografa z dzieckiem w wieku 2 czy 3 lat. Teoretycznie dzieci możemy fotografować praktycznie w każdym wieku, ale istnieją okresy, w których najlepiej robić im zdjęcia. Jeżeli chodzi o sesję noworodkową, są to pierwsze dwa tygodnie życia noworodka. Maluszek wówczas dużo śpi, nie wybudza się tak często, co pomaga w uzyskiwaniu pięknych ujęć. Po skończeniu dwóch tygodni zaczynają się najczęściej problemy ze skórą w postaci trądzika. Sen Maluszka nie jest już tak głęboki, pojawiają się również problemy z brzuszkiem i kolki. Wszystkie te rzeczy utrudniają uzyskanie dobrych zdjęć na sesji.

W przypadku fotografowania niemowlaków warto poczekać do czasu, aż nasz Skarb będzie już w stanie samodzielnie siedzieć. Można oczywiście wykonywać sesje wcześniej, ale trudniej będzie uzyskać ciekawsze kadry z dzieckiem leżącym wyłącznie na plecach. Dzieci zaczynają siadać około 4 miesiąca życia, więc jest to idealna pora, aby umówić się na sesję niemowlęcą. Później zdjęcia można wykonać, gdy dziecko ma roczek lub samodzielnie stoi (często dzieje się to właśnie w okolicach roczku). Z kolei starsze dzieci można fotografować w każdym wieku bez ograniczeń, zarówno w studio jak i w plenerze. Tutaj pole manewru dla fotografa jest bardzo duże.

Jeżeli interesuje Cię fotografia noworodkowa w Trzciance, Pile lub okolicach, to serdecznie zapraszam do obejrzenia mojego portfolio i sprawienia sobie niesamowitej pamiątki, jaką niewątpliwie jest sesja własnego dziecka. Zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.