Sesja ciążowa

Sesja ciążowa to fantastyczna pamiątka dla kobiety w cudownym czasie, jakim bez wątpienia jest okres ciąży. Dla mnie fotografia ciążowa to największa pasja, dlatego staram się oddać wszystkie piękne emocje, jakie towarzyszą kobietom oczekującym na swój skarb.


naturalna sesja ciążowasesja ciążowa w studiusesja ciążowa studyjnasesja ciążowa naturalnasesja ciążowa studiosesja ciążowa z partnerembiała sesja ciążowaminimalistyczna sesja ciążowasesja ciążowa


sesje ciążowe w studiusesje ciążowe naturalnesesje ciążowe studyjnestudyjne sesje ciążowesesje ciążowe z partneremnaturalne sesje ciążowebiałe sesje ciążowesesja ciążowa w bielisesje ciążowesesje w ciążysesje brzuszkowe


sesja brzuszkowasesja brzuszkowa w studiusesja brzuszkowa z partneremsesja brzuszkowa studyjnesesja brzuszkowa tłosesja brzuszkowa na tle

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Z perspektywy wykonanych sesji mogę stwierdzić, że najlepszy jest okres od szóstego do ósmego miesiąca ciąży, ale wszystko zależy od przyszłej mamy, jej samopoczucia, a także tego, czy brzuszek jest wystarczająco widoczny. Sesja ciążowa może się oczywiście odbyć na dowolnym etapie ciąży, bo u wielu kobiet brzuszek uwydatnia się wcześniej. Z doświadczenia jednak wiem, że nie warto czekać do ostatniej chwili i umawiać się na sesję pod koniec ciąży. Każda kobieta inaczej znosi tę końcówkę – wiele osób nie będzie miało już sił na pozowanie lub nie będzie czuło się komfortowo, odczuwając trudy ósmego czy dziewiątego miesiąca. Może się również okazać, że maluszek zdecyduje się przyjść na świat nieco wcześniej. To kolejny argument, aby nie odkładać sesji ciążowej na ostatni miesiąc.

sesje ciążowe studiosesja ciążowa w studiusesja ciążowa studiosesja ciążowa studyjnasesja ciążowa czarne tłosesje ciążowe studyjnesesje ciążowe czarne tłosesje ciążowe inspiracjesesje ciążowe na czarnym tlezdjęcia ciążowe na czarnym tlesesje ciążowe w studiuzdjęcia ciążowezdjęcia ciążowe studiozdjęcia ciążowe w studiuzdjęcia ciążowe czarne tło

Sesja ciążowa w plenerze czy w studiu? Którą wybrać?

Wybór między sesją ciążową w studiu a sesją w plenerze to najczęściej indywidualna kwestia. Sama nigdy nie narzucam rodzaju sesji i wybór pozostawiam przyszłej mamie. Oba rodzaje sesji są fantastyczną pamiątką i mają w sobie coś magicznego.

sesja ciążowa w plenerzesesja ciążowa plenersesja ciążowa plenerowasesja ciążowa w lesiesesja ciążowa - plenerowasesja ciążowa - plenersesja ciążowa w plenerzesesja ciążowa plenerplenerowa sesja ciążowa

Sesja ciążowa w plenerze

W przypadku sesji plenerowej wszystko zależy w dużej mierze od aury pogodowej, a także od pory roku. O ile w miesiącach wiosennych, letnich czy nawet jesiennych nie powinno być problemu z wykonaniem sesji plenerowej, o tyle zimą jest już dużo trudniej o ładną pogodę. Ostatnie zimy nie należały do obfitych w śnieg, a jeżeli ten już spadł, to szybko topniał. Niskie temperatury również nie są komfortowe dla przyszłych mam podczas wykonywania sesji. W takiej sytuacji warto zdecydować się na sesję studyjną.

sesje ciążowe w plenerzesesje ciążowe plenersesje ciążowe plenerowesesje ciążowe w lesiesesje ciążowe - plenerowesesje ciążowe - plenerplenerowe sesje ciążowesesje ciążowe plenersesje ciążowe w plenerzeplenerowe sesje ciążowe

Sesja ciążowa w studiu

Sesja ciążowa w studiu posiada trochę inny charakter niż sesje na świeżym powietrzu. Sesja w studiu jest nieco bardziej intymna. Preferuję czysty i minimalistyczny styl bez zbędnych ozdób, dodatków i rozpraszaczy uwagi, ponieważ lubię skupiać całą uwagę na przyszłej mamie, jej brzuszku, aby podkreślić wyjątkowość stanu, jakim niewątpliwie jest ciąża. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia ciążowe, prezentowane na tej stronie, aby zobaczyć co mam na myśli.

Zarówno na sesjach studyjnych jak i plenerowych bardzo mile widziani są partnerzy/mężowie. Ich obecność często dodaje kobietom otuchy, a także pozwala stworzyć wiele wspólnych, romantycznych ujęć.


Sesja ciążowa zimą

Wiele mam mimo niekorzystnej aury, a nawet ujemnych temperatur decyduje się na plenerową sesję ciążową zimą. Jak przygotować się do takiej sesji, żeby nie skończyć z przeziębieniem? Podstawową rzeczą jest bielizna termiczna, która uchroni nas przed nadmierną stratą ciepła. Dodatkowo, posiadam wiele sukni, które są nieco cieplejsze, posiadają długie rękawy i nadają się do pozowania podczas zimniejszych dni.

Inna opcja to sesja ciążowa w typowo zimowym klimacie, czyli grube i ciepłe swetry oversize, szale i inne elementy typowo zimowego ubioru. W akompaniamencie białego, skrzącego się śniegu można stworzyć w ten sposób równie wyjątkową pamiątkę, równie urzekającą i romantyczną co typowe sesje w sukniach.

Suknie do sesji ciążowych

Posiadam ogromny wybór sukni do sesji ciążowych w najróżniejszych kolorach, krojach i stylach, więc przyszła mama w ogóle nie musi się martwić o “kreację” podczas sesji. Wiele z nich nadaje się również na chłodniejsze dni do pozowania w plenerze, ponieważ są bardziej zabudowane.

Z reguły podczas jednego spotkania wykorzystuję kilka sukni, często wybieramy je wspólnie z przyszłą mamą według jej osobistych preferencji.

Wizażystka przed sesją ciążową

Wszystkim osobom zdecydowanym na sesję polecam profesjonalną wizażystkę, która wykona profesjonalny makijaż fotograficzny, podkreślający kobiecą urodę na fotografiach.

Jak przebiegają sesje ciążowe?

Tak jak wspominałam wcześniej, sesja ciążowa może być wykonana w plenerze lub w studiu. Lokalizacja sesji plenerowej może być dowolna, zaproponowana przez przyszłą mamę. Sama również posiadam kilka ciekawych i romantycznych miejsc, w których taką sesję można wykonać. Ze swojej strony zapewniam wszelkiego rodzaju suknie ciążowe, wianki, kwiaty i innego rodzaju ozdoby. Przyszli rodzice mogą natomiast zabrać ze sobą na sesję rekwizyty w postaci zdjęć usg czy bucików.

Nigdy nie ograniczam czasu trwania sesji. Sesja trwa tak długo, aż będę miała wystarczającą ilość dobrych ujęć. Przyszła mama na sesji ciążowej musi się czuć swobodnie, a nie zerkać nerwowo na zegarek.

Sesja ciążowa w prezencie

Zastanawiasz się nad prezentem dla żony, która wkrótce urodzi Wasz największy skarb na świecie? A może chcesz sprawić radość koleżance, która byłaby niezwykle szczęśliwa z profesjonalnej sesji ciążowej, stanowiącej pamiątkę na całe życie? Taka sesja jest wyjątkowym prezentem, który sprawi ogromną radość osobie obdarowanej. Skontaktuj się ze mną i zapytaj o sesję ciążową w prezencie.

Copyright © Fotografia Anna Kolebuk. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.