Sesja noworodkowa

Jaki jest najlepszy wiek noworodka do wykonania sesji noworodkowej?

Najlepszy czas na wykonanie sesji to dwa pierwsze tygodnie życia naszego Maluszka. Noworodki w tym czasie bardzo dużo śpią, a ich sen jest spokojny i głęboki. Można je wówczas łatwo ułożyć w bezpieczne pozy, które pięknie wyglądają na fotografiach. W trzecim tygodniu życia Maleństwa może pojawić się trądzik niemowlęcy, a ono samo będzie miało mniej spokojny sen i będzie trudniej je ułożyć w pozycjach, które przypominają leżenie w brzuszku mamy.

Kiedy umówić się na sesję noworodkową?

Na sesję noworodkową najlepiej umówić się jeszcze przed porodem. Gdy znamy już przybliżony termin porodu, warto skontaktować się ze mną już wtedy i zarezerwować wstępnie datę sesji. Oczywiście niektóre Maluchy przychodzą na świat później, niektóre wcześniej, więc ostateczną datę spotkania ustalam z nową mamą już po porodzie i po wyjściu ze szpitala.

Gdzie odbywa się sesja?

Sesja odbywa się w zaciszu mojego studia fotograficznego w Trzciance (zobacz na mapie). Studio jest specjalnie przygotowane na przyjęcie noworodków wraz z rodzicami. Tworząc wystrój studia starałam się przenieść do niego domowy i przytulny klimat, by atmosfera panująca podczas sesji była bardzo przyjazna i przypominała domowy spokój. Studio jest wyposażone w przewijak, a także w wygodne sofy, które pozwolą rodzicom na komfortowe przyglądanie się pracy fotografa.

Jak przygotować się do sesji?

Należy przede wszystkim zaopatrzyć się w zapas pieluszek, a samemu podejść do sesji ze spokojem. Pomieszczenie, w którym będzie wykonywana sesja zawsze jest odpowiednio nagrzane, bo nasz Skarb będzie pozował w głównej mierze nago lub w cieniutkich strojach i owijkach. W czasie sesji korzystam dodatkowo z przenośnego termowentylatora, który zwiększa temperaturę w otoczeniu noworodka i sprawia, że będzie się on czuł niezwykle komfortowo. Wszystkimi kocykami, akcesoriami, ubrankami i ozdobami nie należy się martwić. Posiadam ogromny wybór akcesoriów, które stanowią nieodłączny element każdej sesji. Jeżeli masz jakiś pomysł, który można wykorzystać podczas fotografowania, z chęcią go poznam.

Jak długo trwa sesja i jak przebiega?

Sesja noworodkowa trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin, czasami dłużej. Długość sesji zależy od nastroju Maluszka, którego trzeba będzie niejednokrotnie podczas takiej sesji przewinąć, nakarmić i utulić do snu. Ze swojej strony zapewniam tyle czasu, ile tylko będzie potrzebne. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Maleństwu może udzielać się niespokojna atmosfera, więc najlepiej, by w sesji jako obserwator uczestniczyli tylko rodzice małego Szkraba. Jeżeli sesja ma obejmować również zdjęcia z rodzeństwem, najlepiej będzie, jeżeli brat lub siostra malucha dołączą do nas pod koniec sesji.

Czy taka sesja jest bezpieczna dla Maluszka?

Bezpieczeństwo to podstawa przy pracy z noworodkami. Podczas robienia zdjęć cały czas czuwam nad bezpieczeństwem Maleństwa, a pozycje, w których jest układane są dla niego bardzo naturalne i często przypominają ułożenie dziecka w brzuchu mamy. Podczas wykonywania zdjęć rodzice niejednokrotnie pomagają w sesji i asekurują.

Co jeszcze powinnam wiedzieć?

Każda sesja jest dopasowywana indywidualnie do oczekiwań rodziców. Jeżeli masz jakieś pytania, wątpliwości lub sugestie, nie wahaj się i skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie. Rozwieję Twoje wątpliwości, odpowiem na każde pytanie.