Sesja dziecięca – ponadczasowa fotografia dziecięca

Serdecznie zapraszam Cię do obejrzenia moich kadrów z sesji dziecięcych. Uwielbiam fotografować maluchy na każdym etapie ich życia. Fotografia dziecięca pozwala mi uchwycić w kadrach wyjątkowe emocje, które towarzyszą nam w trakcie takich sesji.

sesja dziecięcasesja dziecięcasesja dziecięca naturalnasesja dziecięca białasesje dziecięca rekwizytysesja dziecięca studiosesja dziecięca studyjnasesja dziecięca na prezentsesja dziecięca roczniakasesja dziecięcasesja dziecięcasesja dziecięca w studiu

Sesja dziecięca w studiu

Sesje dziecięce odbywają się w zaciszu mojego studia, które jest doskonale przygotowane na przyjęcie najmłodszych modeli i modelek. Posiadam w nim wszystkie niezbędne akcesoria, stroje i dekoracje, które wykorzystuję w trakcie sesji dziecięcych. Sesja odbywa się w niespiesznym tempie, dostosowanym do maluchów, bo jedne szybciej oswajają się z czymś nowym, czym bez wątpienia jest dla nich studio fotograficzne, a inne dużo szybciej. Moim zadaniem jest sprawić, aby dziecko poczuło się w studiu swobodnie, dzięki temu możemy liczyć na swobodne i bardzo naturalne ujęcia, uchwycone na zdjęciach.

Fotografia dziecięca dla każdego

Każdy, absolutnie każdy rodzic fotografuje swoje dziecko, uwieczniając etapy jego rozwoju, najważniejsze wydarzenia w jego życiu, czy to przy pomocy aparatu fotograficznego czy smartfona. Nie da się jednak ukryć, że do zdjęć przechowywanych na komputerze czy telefonie wracamy dość rzadko. Warto więc zdecydować się na profesjonalną sesję dziecięcą i stworzyć wyjątkową pamiątkę, do której będziemy często wracać, przeglądając rodzinny album (moi klienci otrzymują zdjęcia zarówno w wersji cyfrowej jak i drukowanej).

fotografia dzieciecafotografia dziecięcafotografia dziecięca studyjnafotografia dziecieca w studiufotografia dziecięca naturalnafotografia dziecięca studiosesje dziecięcesesje dziecięcesesje dziecięce w studiusesja zdjęciowa dla dziecisesja zdjęciowa dziecidziecięca sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa dzieci w każdym wieku

Często rodzice pytają mnie w jakim wieku najlepiej jest zdecydować się na sesję dziecięcą. Prawda jest taka, że każdy moment jest dobry, aby uchwycić naszego maluszka na fotografiach, bo może zabrzmi to jak frazes, ale nasze dzieci rosną i zmieniają się bardzo szybko. Jeżeli chodzi o noworodki, najlepszy okres to czas do 14 dnia życia maluszka. Z niemowlakiem warto wybrać się na sesję, gdy jest już w stanie samodzielnie podnosić główkę. Dzięki temu można uzyskać ciekawe i atrakcyjne kadry ciekawego świata malucha. Jeżeli nasz bobas zacznie raczkować, również można uwiecznić te chwile na fotografiach. Gdy już maluch zacznie samodzielnie stawiać pierwsze kroki, praktycznie każdy moment jest dobry, aby zapisać się na sesję zdjęciową dla dzieci.

Niezwykłą satysfakcję sprawia mi fakt, gdy na sesje dziecięce umawiają się mamy, które już wcześniej zawitały u mnie w studiu na sesji ciążowej. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a przy okazji możliwość poznania malucha, który jeszcze niedawno znajdował się w brzuchu mamy.

Jak przygotować się do sesji dziecięcej?

Dużo zależy od wieku dziecka (przygotowanie do sesji noworodkowej to osobna kwestia, którą znajdziecie pod tym linkiem), ale najogólniej mówiąc, warto zaplanować sesję dla dziecka w godzinach, w których jest długo przed drzemką lub bezpośrednio po niej. Maluch, któremu zbliża się czas drzemki nie będzie skory do zabawy w studiu. Warto zabrać ze sobą ulubioną zabawkę naszej pociechy, by na sesji dodać mu otuchy, jeżeli oczywiście będzie taka potrzeba.

Jak przebiegają sesje dziecięce?

Tak jak pisałam wcześniej, sesje dziecięce zaczynam od poznania się z moim małym modelem czy modelką. Dzieci potrzebuję czasu na poznanie mojego studia, które jest przecież zupełnie obcym miejscem dla nich. Sesja przebiega bez pośpiechu, bo każde dziecko potrzebuje inną ilość czasu, aby oswoić się z nowym otoczeniem i “panią z czarnym pudełkiem przy nosie”, czyli mną z aparatem. Gdy już minie pierwszy strach, a ciekawość weźmie górę, zaczynamy zabawę, w którym dziecko nie pozuje, a zachowuje się zupełnie naturalnie. Moim zadaniem jest uchwycenie tej naturalności na zdjęciach.

W swoim studiu posiadam wiele rekwizytów typu konik na biegunach, samochodziki, krzesełka, kosze, które pomagają w stworzeniu idealnych kadrów, a jednocześnie są dla dzieci bardzo absorbujące. Nie znajdziesz u mnie setki dodatków, które odwracają uwagę od fotografowanych dzieci. Bardzo lubię minimalizm i to on dominuje na moich sesjach. Najważniejsze jest dla mnie oddanie emocji malucha przed obiektywem, a dekoracje i rekwizyty to tylko tło dla całości.

Sesje fotograficzne dzieci

Jeżeli Twój maluch jest nieśmiały, nie masz się czym przejmować. Często te nieśmiałe dzieci (według rodziców) tak dobrze czują się na sesji, że nie chcą opuszczać mojego studia. Jesteśmy w stanie przełamać lody z każdym, nawet z najbardziej nieśmiałym maluchem.

Dziecięca sesja zdjęciowa na prezent

Jeżeli masz problem z wyborem prezentu na chrzciny, roczek czy inną okazję, podsuwam Ci pomysł, który na pewno przypadnie do gustu rodzicom obdarowanego maluszka. Sesja w prezencie to niebanalny upominek, który zostanie z rodzinami na wiele lat w formie zdjęć wklejonych do albumu. Zapraszam do kontaktu, jeżeli zastanawiasz się nad takim prezentem, przygotuję wówczas ozdobne zaproszenie na sesję dziecięcą.