Sesja rodzinna

Fotografia to najpowszechniejszy, ale też najtrwalszy sposób, aby zachować wspomnienia i móc wracać do nich w dowolnej chwili, przeglądając rodzinny album. Wiele jest takich chwil w naszym życiu, które warto uwiecznić na fotografii. Zapraszam na sesje rodzinne wszystkich, którzy chcą w ten wyjątkowy sposób uwiecznić siebie i swoich najbliższych.


sesja rodzinnasesja rodzinna w studiusesja rodzinna studyjnasesja rodzinna naturalnasesja rodzinna studionaturalna sesja rodzinnasesje rodzinnesesje rodzinne w studiusesje rodzinne naturalne

Dlaczego warto wykonać sesję rodzinną?

Zdjęcia najnowszymi smartfonami robimy praktycznie cały czas, ale jak często do nich wracamy? Jak często je drukujemy, wklejamy do albumu? Jak często wieszamy je na ścianie jako pamiątkę, na którą będziemy spoglądać każdego dnia? Wiele osób odpowie na te pytania: rzadko, bardzo rzadko, nigdy. Dawniej służyły nam aparaty z kliszą, które zabieraliśmy ze sobą praktycznie wszędzie – na imprezy rodzinne, na wakacje. Teraz to samo robimy ze swoimi telefonami, ale do zdjęć zrobionych za pomocą wbudowanych aparatów praktycznie nie wracamy.

Warto więc pomyśleć o prawdziwej pamiątce, którą będzie można wkleić do albumu lub w ogóle założyć go przy takiej okazji, bo nie da się ukryć, że praktyka prowadzenia rodzinnych albumów jest coraz rzadsza. Zdjęcia z takiej sesji rodzinnej mogą z powodzeniem ozdabiać ściany naszego mieszkania, zarówno w postaci dużego wydruku jak i fotoobrazu na płótnie.


sesja rodzinnasesja rodzinna w studiusesja rodzinna studyjnazdjęcia rodzinnezdjęcia rodzinne w studiunaturalne zdjęcia rodzinnezdjęcia rodzinne studiozdjęcia rodzinne naturalnezdjęcie rodzinne

Jak przygotować się do sesji rodzinnej?

Przede wszystkim warto skonsultować się ze mną w kwestii ubioru na sesję. Wszystko zależy również od tego, czy rodzinna sesja zdjęciowa będzie wykonywana w studiu czy w plenerze. Sesje rodzinne charakteryzują się dość sporą dowolnością, więc oczywiście nie jest tak, że narzucam konkretny styl ubioru. Najważniejsza jest przede wszystkim spójność.

Jeżeli interesuje Cię sesja rodzinna w studio, warto wówczas ubrać się w stonowane kolory, najlepiej białe, kremowe. U Panów mile widziana jest biała koszula lub koszulka, koniecznie bez żadnych napisów czy świecących elementów, które na zdjęciach będą rozpraszać uwagę i psuć efekt. Dobrym pomysłem jest wzięcie kilku zestawów na przebranie. Można je wówczas bez problemu zmieniać w trakcie sesji. Panie mogą ze sobą zabrać białą sukienkę, jak również i białą koszulę. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia znajdujące się powyżej, aby zobaczyć przykładowy, preferowany przeze mnie ubiór na sesję rodzinną.

Jeżeli interesuje Cię sesja rodzinna w plenerze, warto ubrać całą rodzinkę w podobnym stylu, np. wszyscy w tym samym kolorze jeansu wraz z białymi lub kraciastymi koszulami. Oczywiście dużo zależy od pory roku. Jesienna sesja rodzinna będzie wymagała nieco innego podejścia do ubioru i kolorystyki niż np. sesja wykonywana w maju czy czerwcu. Tego typu szczegóły ustalamy przed samą sesją.

Sesja zdjęciowa rodzinna

Sesja zdjęciowa rodzinna to wyjątkowa pamiątka na całe życie. Nie raz słyszę od moich klientów, że żałują, iż sami nie mają takiej pamiątki ze swojego dzieciństwa. Teraz, gdy każdy smartfon posiada wbudowany aparat, do zdjęć przykłada się dużo mniejszą wagę niż paręnaście lat temu. Na szczęście wiele osób mimo wszystko pamięta o tym, że jednak warto mieć w swoim rodzinnym albumie profesjonalne zdjęcia z sesji rodzinnej, które mają po latach ogromną wartość sentymentalną.

Sesja rodzinna z niemowlakiem

Jeżeli nie udało Ci się z różnych powodów umówić na sesję noworodkową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać sesję rodzinną z niemowlakiem. Tego typu sesje rodzinne utrzymane są w podobnej konwencji co naturalne sesje noworodkowe, czyli dominuje na nich biel, dodatków jest bardzo mało, a najważniejsi jesteście Wy. Możemy również wykonać indywidualną sesję dziecięcą, podczas której będę fotografować wyłącznie Twojego malucha.

W przypadku sesji rodzinnych nie ma praktycznie ograniczenia wiekowego dla dziecka. Oczywiście dziecko samodzielnie siedzące będzie lepiej się prezentować na zdjęciach, ale z bobasem, który dopiero zaczął podnosić samodzielnie główkę również można zrobić wspaniałe fotografie.

Zdjęcia rodzinne – zrób prezent najbliższym

Wiele osób ma spory problem z wymyśleniem prezentu dla najbliższych. Co mogłoby się im przydać? Czego potrzebują? Te pytania najczęściej rodzą się w głowie osoby, która poszukuje idealnego prezentu, a najczęściej kończy się zakupem karty podarunkowej do popularnego sklepu odzieżowego czy księgarni. Warto tutaj wziąć pod uwagę, że zdjęcia rodzinne to wspaniała i niebanalna pamiątka, która może być doskonałym pomysłem na prezent. Osoba obdarowana zaproszeniem na sesję rodzinną na pewno uzna ten prezent za wyjątkowy, a gdy zobaczy efekty tej sesji w postaci wydrukowanych zdjęć, dokładnie takich, jak widać wyżej na stronie, na pewno przyzna, że taki upominek był świetnym pomysłem. Zachęcam do zakupu zaproszeń na sesje rodzinne.