Pomysł na prezent na roczek

Gdy bliski nam maluch kończy swój pierwszy rok życia, często stoimy przed dylematem, którym niewątpliwie jest pomysł na prezent na roczek. Niektórzy idą na łatwiznę i kupują pierwszą lepszą rzecz w markecie przy regale z zabawkami, ale nie o to przecież chodzi. Pierwsze urodziny to niezwykły moment dla malucha i jego rodziców, więc warto zadbać, aby ten dzień był zapamiętany jako wyjątkowy. Jak to jednak zrobić?

Gdy zbliża się dzień urodzin, zachodzimy w głowę: co takiemu maluchowi się przyda, co mu się spodoba? A może wybrać coś dla jego rodziców? Może dać po prostu pieniądze w kopercie, a rodzice niech sami zdecydują co swojemu szkrabowi kupić? W większości przypadków pojawia się najczęściej to odwieczne pytanie, a mianowicie:

Co kupić na roczek?

Wiele osób najpierw myśli o rzeczach typowo materialnych, np. zabawka, maskotka, książeczka edukacyjna, ewentualnie jakiś element ubioru. Są to prezenty oklepane, a czasem nawet nietrafione, bo okazuje się, że maluch taką zabawkę już ma, ciuszek jest na niego za mały albo nie podoba się rodzicom, a maskotki mieć nie może, bo rodzice uważają je za siedlisko kurzu. Na pewno nie należysz do tego grona osób, które kupują na prezent byle co, inaczej nie byłoby Cię na tej stronie. Oto mój pomysł na prezent, który na pewno Ci się spodoba!

Idealny prezent dla rocznego dziecka

Idealnym pomysłem na prezent z okazji pierwszych urodzin będzie z pewnością wyjątkowa, przygotowana specjalnie na tę okazję sesja zdjęciowa. Wykonuję taką sesję w formie “cake smash”, czyli rozwalania urodzinowego tortu. Przygotowuję dekoracje, balony, pompony, specjalne kolorowe tła, specjalny ubiór, aranżuję dla małego solenizanta lub solenizantki śliczną urodzinową scenerię. Zapewniam, że taka sesja to niesamowita zabawa nie tylko dla roczniaka, ale także dla jego rodziców, którzy pomagają przy jej przebiegu, zachęcając malucha do konsumowania urodzinowego ciasta. Niewielu maluchów trzeba jednak zachęcać. Nawet jeżeli nie są zainteresowane jedzeniem, na pewno będą zainteresowane zabawą w rozwalania tortu. Dla rocznego dziecka nie ma przecież nic przyjemniejszego od zrobienia ogromnego bałaganu.

Taki prezent dla roczniaka to naprawdę strzał w dziesiątkę. Wykonywałam bardzo dużo takich sesji i mogę szczerze powiedzieć, że wszyscy rodzice byli zachwyceni z takiej formy zachowania w pamięci tego wyjątkowego wydarzenia.

Prezent na roczek dla chłopca i dla dziewczynki

Na forach internetowych można spotkać mnóstwo osób, które zadają od lat to samo pytanie: Co na roczek dla chłopca? Co na roczek dla dziewczynki? Padają tam wciąż te same odpowiedzi, które bardzo łatwo przewidzieć. Moja odpowiedź to sesja urodzinowa w prezencie, prezent bardzo osobisty, wyjątkowy. Rodzice będą zachwyceni wyjątkowością takiego prezentu (uwierz mi, będą zadowoleni z niego dużo, dużo bardziej niż np. z kolejnej zabawki, która powędruje do pudła z zabawkami wraz z setką innych).

Nie musisz być chrzestną czy chrzestnym, by sprezentować bliskiemu Tobie maluchowi taką sesję. Fotografia w dzisiejszych czasach stała się bardzo powszechna, każdy rodzic obfotografowuje swoje maluchy aparatem w komórce, jednak takie zdjęcia najczęściej na zostają w komórce i nigdy nie są drukowane. W przypadku urodzinowej sesji rodzice otrzymują prezent zarówno w cyfrowej formie na płycie DVD, jak również i w analogowej, w postaci wysokiej jakości profesjonalnych wydruków na papierze fotograficznym, który przetrwa dziesiątki lat i będzie wspaniałą pamiątką w rodzinnym albumie, jedyną w swoim rodzaju.

Zainteresowałam Cię? Zapraszam do kontaktu w celu poznania szczegółów.