Sesja brzuszkowa Róży i Mariusza

Sesja ciążowa Róży oraz Mariusza była wyjątkowa. Dlaczego? Otóż musieliśmy ją przekładać wielokrotnie ze względu na niesprzyjającą pogodę do zdjęć. Ostatecznie spotkaliśmy się ostatniego dnia października, a pogoda dopisała nam znakomicie! Słońce wyglądało zza drzew, powiewał ciepły wiatr, a liście mieniły się wszystkimi kolorami jesieni. Poniżej możecie zobaczyć efekty naszej sesji.

Sesje ciążowe są dla mnie wyjątkowe i magiczne. Wynika to z faktu, że ja po prostu uwielbiam fotografować kobiety, które noszą pod swoim sercem malutki cud oraz przyszłych tatusiów, którzy zawsze mają troskę i miłość w swoich oczach gdy patrzą na swoje wybranki. Mam wrażenie, że podczas sesji brzuszkowych wszędzie w powietrzu wisi miłość.

Najlepszy okres na wykonanie sesji ciążowej to 7-8 miesiąc. Dlaczego? Otóż z reguły w tym czasie brzuszek jest już ładnie zarysowany natomiast mama ma jeszcze siłę i chęci na pozowanie oraz nie ma problemu z poruszaniem się. Trzeba wziąć również pod uwagę fakt, że większość kobiet puchnie pod koniec ciąży, co jest jedną z oznak zbliżającego się porodu, a większość z nas nie czuje się wtedy zbyt atrakcyjnie.

Jak się przygotować do sesji ciążowej? Przede wszystkim warto zainwestować w porządny makijaż u wizażystki. Odpowiednio wykonany i dobrany do typu urody makijaż potrafi wydobyć z kobiety to co najpiękniejsze, a dodatkowo wpływa również na samopoczucie przyszłej mamy, co przekłada się na efekty sesji. Przed sesją warto się również wybrać do fryzjera żeby na przykład wykonać sobie piękne, delikatne loki lub lekko upiąć włosy. Zadbana i dobrze czująca się w swojej skórze kobieta zwykle swobodniej czuje się przed obiektywem, aparatu.

W swojej garderobie posiadam kilkanaście sukien do sesji ciążowych. Zwykle podczas spotkania wykorzystuję trzy z nich. Czasami jednak mamy wolą na sesji wykorzystać swoją garderobę, wtedy dobieramy odpowiednie ubrania. Jeżeli zaś chodzi o ubiór partnera to warto postawić na spodnie w jednym kolorze, koszulę i prosty sweterek lub jednokolorową koszulkę bez napisów. Wszystko zależy od pory roku podczas której wykonywana jest sesja ciążowa.