Sesja ciążowa Martyny i Krystiana we wrzosach

Martyna i Krystian marzyli o sesji na polach wrzosowych aby nawiązywała motywem przewodnim do sesji ślubnej, a później noworodkowej. Była to moja pierwsza sesja we wrzosach i na pewno nie ostatnia!

Sesje ciążowe należą do moich ulubionych sesji i sprawiają mi najwięcej frajdy. Uwielbiam te wszystkie piękne mamusie, które mnie odwiedzają i powierzają mi uchwycenie tych ważnych dla nich chwil. Ciąża to piękny stan, wiec warto uchwycić na fotografiach te chwile oczekiwania na mały CUD. Zdjęcia to pamiątka na całe życie nie tylko dla nas ale również dla naszych dzieci, którym możemy je pokazać mówiąc ‘to właśnie tutaj, w tym brzuszku się mieściłaś/mieściłeś’.

Sesje ciążową najlepiej jest wykonać miedzy 7-8 miesiącem ciąży. W tym czasie brzuszek jest już z reguły ładnie widocznie i zaokrąglony, a przyszła mama ma jeszcze siłę aby pozować. Jest to też dobry moment ponieważ buzia jeszcze nie jest opuchnięta, warto wiedzieć, że 90% kobiet w ciąży puchnie przed porodem ponieważ organizm magazynuje wodę. Oczywiście zgłaszają się do mnie również mamy na początku 9 miesiąca, wszystko zależy tak naprawdę od samopoczucia.

Czy do takiej sesji muszę kupić suknie? Jak mam się przygotować? To najczęściej padające pytania przed sesją ciążową. Jeżeli chodzi o suknie to przyszła mama nie musi nic kupować, ewentualnie odpowiednią, ładną bieliznę jeżeli sesja odbędzie się w studiu. Aktualnie posiadam kilkanaście sukien w różnych kolorach i fasonach, moja garderoba ciągle się powiększa o nowe suknie. Warto jedynie przed sesją poszukać staniczka w którym odpinają się ramiączka, chowanie ich w sukniach jest troszkę uciążliwe i z reguły zawsze gdzieś tam przebijają przez suknie.

Ważną kwestią jest makijaż oraz fryzura. Naprawdę warto przed sesją umówić się do wizażystki, która wykonuje makijaże do sesji fotograficznych. Makijaż przede wszystkim musi być trochę bardziej wyrazisty, ponieważ aparat “zjada” kolory. Jeżeli chodzi o fryzurę to wszystko zależy od tego w czym mama czuje się najlepiej. Włosy mogą być rozpuszczone lub delikatnie upięte. Warto również zadbać o paznokcie aby były czyste i schludne.

Jeżeli chodzi o tatę dziecka to zwykle proszę o przywiezienie koszuli i swetra oraz zwykłą, prostą koszulkę. W zależności od pory roku proponuję najlepsze kolory, które będą pasowały do sesji. Warto jest stosować się do podanych przeze mnie wskazówek, ponieważ ma to duży wpływ na efekt końcowy na zdjęciu.