Sesja ciążowa Patrycji oraz Martyna

Patrycja i Martyn odwiedzili mnie już po raz trzeci, a po raz drugi na sesji ciążowej. Niedługo poznam również ich drugiego synka Wiktora. Nasza sesja odbyła się na początku kwietnia, akurat niesamowicie dopisała nam pogoda.

Sesje ciążowe to dla mnie sesje niezwykle wyjątkowe, pełne miłości i oczekiwania na nowe życie. Są to sesje niepowtarzalne i muszę przyznać, że są dla mnie niezwykle ważne. Zresztą sesje brzuszkowe to moje ulubione sesje.

Często mamy, które do mnie piszą pytają czy posiadam suknie do sesji. Oczywiście! Moja studyjna garderoba zaopatrzona jest w kilkanaście sukni w różnych kolorach oraz fasonach dzięki czemu zawsze znajdę te odpowiednie dla konkretnej ciężarnej.

Sesje ciążowe zwykle wykonuję w plenerze, uważam, że nie ma piękniejszego połączenia od ciężarnej kobiety i otaczającej jej natury. Zresztą mamy, które do mnie się zgłaszają na sesje, również preferują wyjście w plener, nawet zimą!

Jak się przygotować do sesji ciążowej? Otóż niezależnie od pory roku należy zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim makijaż! Jeśli mama potrafi się dobrze pomalować to może go wykonać sama, jeśli nie to polecam wizytę u profesjonalnej wizażystki. Makijaż bardzo dużo zmienia na zdjęciach, a poza tym odpowiednio pomalowana kobieta czuje się pewniejsza siebie, jest bardziej otwarta, a to wszystko przekłada się na efekt końcowy na zdjęciach.

Po drugie warto zadbać również o odpowiednią fryzurę. Byle jak upięte czy tłuste włosy to nie jest najlepszy pomysł. Nie trzeba od razu iść do fryzjera, wystarczy, że przyszła mama umyje włosy i zadba o ich ułożenie. Włosy można lekko pofalować czy też delikatnie upiąć, szerokim łukiem omijamy sztywne koki i tony lakieru!

Po trzecie paznokcie. Mogą być pomalowane bezbarwną odżywką lub w kolorze ale muszą być zadbane. Warto wypielęgnować skórki i zabrać ze sobą na sesję krem do rąk, szczególnie w porze jesienno-zimowej.

Dobry makijaż, ładnie ułożone włosy, piękna i długa suknia mają niesamowity wpływ na to jak kobieta się czuje przed obiektywem, a to wpływa na efekt finalny zdjęcia.