Sesja na roczek dla Łucji

Łucja przyjechała do mnie na swoją sesję z mamą oraz babcią. Ta mała śmieszka była niesamowita, od początku rozbroiła mnie swoim uśmiechem oraz odwagą. Zobaczcie efekty naszej sesji z tortem.

Uwielbiam sesje cake smash ze względu na swój oryginalny charakter oraz za to, że bardzo różnią się od pozostałych sesji dziecięcych. Maluchy dostając torcik do rozwalenia zachowują się nieprzewidywalnie, często dzieci z pozoru nieśmiałe, szaleją tak bardzo, że nawet rodzice są zdziwieni i…oczywiście rozbawieni!

Sesje roczkowe charakteryzują się bardzo kolorową dekoracją, ale oczywiście wszystko jest do siebie odpowiednio dopasowane tak, aby efekt końcowy świetnie wyglądał na zdjęciach. Nie ma tu miejsca na misz-masz czy też nieodpowiednie dobranie kolorów. Ja w swojej aranżacji sesji roczkowych staram się, aby wszystko było wyważone. Z reguły na podłodze znajdują się bibułowe pompony, które sama wykonuję. Na górnej ściance wieszam girlandę, a za dzieckiem ustawiam kilka balonów, wszystko robię tak aby to dziecko było głównym punktem zdjęcia.

Czy sesja roczkowa może się nie udać? Oczywiście, że czasami tak bywa ponieważ dzieci to tylko dzieci, czasami tak jak i my dorośli nie mają ochoty na pewne rzeczy, jednak zawsze można znaleźć ciekawe rozwiązanie. Zwykle każde dziecko da sobie zrobić z tortem kilka zdjęć, nawet jeśli go nie tknie, a to już jeden mały sukces i krok do przodu. Jeżeli dziecku nie bardzo się podoba pomysł rozwalania tortu to przechodzimy do innych zdjęć.

Do sesji roczkowej jak i do każdej innej sesji warto się przygotować. Przede wszystkim dziecko nie może być zmęczone dlatego sesję należy umawiać w takich godzinach aby maluch był już po drzemce, to zmniejsza szansę niepowodzenia sesji. Dodatkowo roczniak nie może być głodny ani przejedzony. Warto więc około godzinę przed sesją podać dziecku posiłek. Należy ze sobą zabrać wodę/sok dla dziecka, chrupki, ulubioną zabawkę i dobry humor. Te wszystkie elementy zmniejszają szanse niepowodzenia sesji.

Pamiętajcie, że sesja roczkowa ma być dobrą zabawą zarówno dla dziecka jak i dla rodziców.