Sesja noworodkowa Blanki

Do mojego studia zawitała Blanka, która przyjechała z rodzicami i starszą siostrą. Ten słodko śpiący maluch sprawił, że sesja noworodkowa przebiegła bardzo przyjemnie, a jej efektem są zdjęcia, do których obejrzenia zapraszam.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję noworodkową? Wiele mam nie ma pewnie pojęcia o tym, że wykonuje się takie sesje. Dodatkowo, wiele z tych, które wiedzą o sesjach, ma o nich błędne wyobrażenie. Noworodek w rękach profesjonalnego fotografa noworodkowego jest w stu procentach bezpieczny, a sesja noworodkowa nie jest dla nowo narodzonego dziecka w żaden sposób stresująca. Dodatkowo, przebiega ona w bardzo spokojnym tempie i nie polega na ciągłym fotografowaniu maluszka. Prawdę powiedziawszy w ciągu tych kilku godzin fotografowania jest najmniej. Najwięcej jest usypiania maluszka, sprawiania, by czuł się komfortowo. Przerwy na karmienie są również częste i są częścią harmonogramu sesji. To są powody, dla których sesje trwają niekiedy 4 a nawet 5 godzin. Rodzice muszą być na to przygotowani, nie powinni się stresować, bo taki nastrój udziela się dziecku, co jest niekorzystne dla przebiegu sesji. Najważniejszy jest spokój i on jest podstawą wykonywania sesji noworodkowych.

Istotną rzeczą jest, aby na sesję umówić się odpowiednio wcześnie. Najlepiej zrobić to kilka miesięcy przed przewidywanym terminem porodu. Dlaczego tak wcześnie? Daje to stuprocentową gwarancję, że będę miała dla Ciebie wolny termin, bez względu na to, czy urodzisz przed terminem czy po terminie. Data sesji jest wówczas ustalana dopiero po wyjściu ze szpitala, a wcześniejsza rezerwacja obliguje mnie do wykonania jej w pasującym Tobie terminie. Czasami zdarza się, że mamy chcą wykonać sesję na ostatnią chwilę, gdy dziecko ma już 14 dni. Niestety w wielu przypadkach muszę odmawiać, bo albo nie mam wolnego terminu, albo na sesję jest już zbyt późno.

Zbyt późno? Tak. Zdjęcia noworodków wykonuję do 14 dnia życia. Te 14 dni po narodzeniu dają nam gwarancję udanej sesji. Po przekroczeniu 2 tygodni maluchy zaczynają być nieco bardziej kapryśne, mniej śpią, wyciągają nóżki, zaczynają się u nich problemy brzuszkowe. Wszystkie te rzeczy nie sprzyjają do wykonania dobrej sesji. Warto o tym pamiętać.

Jeżeli interesuje Cię taka sesja noworodkowa, skontaktuj się ze mną drogą telefoniczną bądź mailową. Odpowiem na wszystkie Twoje pytania, rozwieję wszelkie wątpliwości, jeżeli takowe się pojawią. Z chęcią opowiem również o przebiegu sesji i wszelkich informacjach, które powinnaś wiedzieć na jej temat.