Sesja noworodkowa Wiktora

Wiosną przywitał mnie na swojej sesji noworodkowej ośmiodniowy Wiktor wraz ze swoim starszym bratem oraz rodzicami. Nasza sesja przebiegła miło i przyjemnie mimo, że mały Wiktor miał troszkę inne plany niż spanie.

Sesje noworodkowe to sesje wyjątkowe ponieważ odwiedzają mnie na nich kilkudniowe maluszki. Te małe cuda, które jeszcze niedawno były u mamusi w brzuszku, przyjeżdżają do mojego studia na swoją pierwszą sesję.

Co należy widzieć o sesjach noworodkowych? Przede wszystkim to, że powinny być wykonywane z ogromną dozą bezpieczeństwa, a co za tym idzie przez fotografa, który zna się na tym i wie jak należy pracować z noworodkiem. Dlatego też wybierając się na taką sesję, nie należy iść do pierwszego lepszego studia fotograficznego. Nie każdy fotograf jest fotografem noworodkowym, a nawet jeśli posiada w swojej ofercie takie sesje to nie znaczy, że posiada odpowiednią wiedzę.

Moje studio jest odpowiednio przygotowane do sesji noworodkowych. Przede wszystkim jest w nim ciepło dzięki czemu mogę maluszka ubrać w lżejsze ubranka, specjalnie szyte do sesji noworodkowych. Wszystkie moje rekwizyty są regularnie czyszczone, stroje, kocyki i inne dodatki z materiału są prane w specjalnych płynach hipoalergicznych. Dodatki do sesji są bezpieczne, tworzone właśnie z myślą o najmłodszych modelach.

Posiadam również ukończone warsztaty z zakresu bezpiecznego pozycjonowania noworodków oraz pracy z nimi. Staram się jeździć do najlepszych fotografów noworodkowych i czerpać od nich wiedzę. Poza warsztatami posiadam również duże doświadczenie w pracy z maluszkami. Wszystko co robię na sesji, wykonuję z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa tak, aby dziecko jak i rodzice czuli się na sesji komfortowo.

Ważne jest aby na sesji maluch spał ponieważ większość dzieci, która nie śpi dość mocno macha rączkami oraz nóżkami nad którymi jeszcze nie panują, nie każde jest wtedy spokojne. Łatwiej pracuje się z dziećmi, które śpią. Jeśli dziecko nie śpi ale jest w miarę wyciszone to można również wykonać fajne zdjęcia z widocznymi oczkami.

Sesja noworodkowa to nie tylko zdjęcia, ale również lulanie maluszka, noszenie, karmienie i tulenie, dlatego też sesje trwają 2-4 godziny, przebiegają spokojnym rytmem. Oczywiście są sesje, które można wykonać w godzinę czy dwie ale często są one rzadkością.