Sesja roczkowa cake smash Hanny

Z początkiem grudnia, w bardzo zimowy dzień, prześliczna Hania zawitała do mojego studia na swoją sesję roczkową. Hanusia od razu wiedziała co należy zrobić z torcikiem. Zobaczcie sami.

Sesje roczkowe w moim studio to najczęściej sesje typu cake smash, czyli sesje polegające na rozwalaniu tortu przez dziecko. Sesje te są dość szybkie i bardzo zabawne. Maluchy są bardzo spontaniczne i zaskakujące, czasami mają takie pomysły na które my, dorośli byśmy nie wpadli lub których byśmy się nie spodziewali.

Na pewno zastanawiacie się jak przebiega taka sesja roczkowa. Otóż na początku pozwalam maluszkowi przede wszystkim przyzwyczaić się do nowego miejsca i pozwiedzać wszystkie zakamarki studia. Dzieci w nowych miejscach czasami zachowują się nieswojo wobec czego warto poświęcić chwilę czasu na małe rozeznanie i wspólne poznanie się.
Następnie przebieramy solenizanta lub solenizantkę w strój urodzinowy. Na początku wykonuję zdjęcia bez tortu na przykład na krzesełku aby dziecko zobaczyło co będziemy robili. Kiedy dziecko będzie się już czuło swobodnie wtedy stawiamy torcik, sadzamy maluszka i zaczyna się cała frajda.

Niektóre dzieci są tak szybkie, że dosłownie w trybie ciągłym naciskam spust migawki, a niektóre nieśmiało zaczynają swoją przygodę z rozwalaniem tortu i dopiero po chwili oraz po małych zachętach przystępują do zabawy. Należy wziąć pod uwagę, że każde dziecko jest inne, niektóre mają problem z dotykaniem tortu bo nie znają jeszcze jego faktury, zdziwione są tym, że kleją im się rączki. Na pomoc wtedy przychodzą mi łyżeczki lub drewniane łopatki.

Po zakończonym cake smashu następuje mycie malucha albo mokrymi chusteczkami albo w misce. Często też wybieram jeszcze jeden strój i wykonuję zdjęcia na drewnianym tle lub jeżeli rodzice sobie życzą to portrecik rodzinny.