Sesja roczkowa małej Blanki

Bibi poznałam na jej sesji noworodkowej, a rok później przyjechała do mnie na sesję roczkową. W trakcie sesji rozśmieszała ją starsza siostra oraz ciocia więc było bardzo zabawnie, a przecież nie mogło być inaczej!

Kolorowe, śmieszne, słodkie i klejące, tak można by w telegraficznym skrócie opisać sesje cake smash. Wykonuję sporo sesji roczkowych, są one coraz bardziej popularne. Najczęściej rodzice stawiają właśnie na cake smash plus kilka ujęć, ale już nie typowo urodzinowych. Jak zatem przebiega taka sesja oraz jak się do niej przygotować?

Dekoracje na sesje roczkowe przygotowuję od A do Z oraz zapewniam małym jubilatom stroje do sesji. Dla dziewczynek posiadam bajeczne sukienki, a dla chłopców kolorowe spodnie we wzorki oraz muszki i krawaty.

Dekoracja na sesję typu cake smash składa się przede wszystkim z bibułowych pomponów, powieszonej z tyłu na tle, materiałowej girlandy oraz kolorowych balonów. Balony wypełnione są helem aby się ładnie unosiły. Pompony czasami są wielokrotnego użytku, wszystko zależy od tego jak dziecko się bawi na sesji ze swoim tortem. Balony daję maluchom do domu, ponieważ najczęściej jest to dla nich największa atrakcja.

Jedyne co muszą zabrać ze sobą rodzie to przede wszystkim torcik. Sugeruję zawsze aby był to biały tort śmietanowy. Jeżeli rodzice wcześniej ustalają ze mną kolorystykę sesji to wtedy tort może być dopasowany kolorem. Ważne aby był śmietanowy, a co za tym idzie w miarę miękki i plastyczny, jest wtedy łatwiejszy do rozwalenia przez dziecko.

Przed sesją należy zadbać aby dziecko było przede wszystkim wypoczęte, dlatego też, najlepiej umówić się na sesję w godzinach gdy maluch już jest po drzemce. Zmęczone dzieci nie mają ochoty na szaleństwa i z reguły są marudne.

Ważne jest również by dziecko nie przyjechało na sesję głodne lub nadmiernie najedzone. Najlepiej jest podać dziecku posiłek około godziny przed sesją, w ten sposób będzie miało ono chęć na próbowanie i rozwalanie tortu. Odpowiednie przygotowanie do sesji ma wpływ na jej powodzenie.