Sesja roczkowa z tortem – Liwia

Sesja roczkowa Liwii to była świetna zabawa! Ciągle uśmiechnięta i wesoła rozwalała tort w niesamowicie szybkim tempie. Spójrzcie sami.

Sesje roczkowe to jedne z moich ulubionych sesji. Są zabawne oraz często nieprzewidywalne, pełne śmiechu i dobrej zabawy. Sesje z tortem to piękna pamiątka na całe życie i możliwość uwiecznienia dziecka w tym wyjątkowym wieku! Przecież pierwszy rok życia to czas ogromnych zmian nie tylko w życiu rodziców ale także w rozwoju dziecka, warto więc upamiętnić pierwsze urodziny.

Sesja roczkowa zwykle rozpoczyna się wykonaniem kilku zdjęć bez tortu ale w urodzinowej aranżacji. Kiedy wiem, że dziecko jest gotowe stawiamy torcik przed maluchem i zaczynamy zabawę. Niektóre dzieci od razu przechodzą do sedna i w tempie ekspresowym rozwalają tort, inne najpierw się delektują słodkościami. Nie każde dziecko rozwala torcik do końca ale nie jest to konieczne. Jeżeli dziecko jest już znudzone zabieram tort.

Trzeba pamiętać, że dzieci w wieku około roczku to raczej mały pędziwiatry. Każdą chwilę przeznaczają na poznawanie więc czasami ciężko im usiedzieć na miejscu, szczególnie jeśli już zaczęły doskonalić sztukę chodzenia. Znam jednak kilka sztuczek, które na chwile zatrzymają te małe szkraby w pozycji siedzącej.

Wszystkie akcesoria do sesji roczkowych przygotowuję samodzielnie, rodzice jedynie przywożą torcik dla maluszka. Kolorystykę wybieramy wspólnie lub rodzice zdają się na mój gust i wizję. Jeżeli chodzi o tort to może on być wykonany samodzielnie przez rodziców lub zamówiony w cukierni jednak ważne jest to aby był wykonany ze śmietany. Tort wykonany z innej masy jest z reguły za twardy dla dziecka i maluch nie ma szans go rozwalić lub tez szybko się poddaje. Kolorystyka tortu może być dopasowana do całej dekoracji, bądź też może być to zwykły, prosty biały torcik.

Warto zadbać aby przed sesją maluch był wypoczęty oraz aby nie był głodny. Zmęczone i w dodatku głodne dziecko nie ma ochoty na zabawy w torcie i przede wszystkim na zdjęcia. Warto więc zadbać o te dwie kwestie i umówić sesję na taką godzinę kiedy dziecko jest już po drzemce.